Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Grzegorz Ślak: Akwawit-Polmos liczy na nowy kontrakt

Autor: www.portalspozywczy.pl
Dodano: 13-07-2013 15:03

Akwawit-Polmos ocenia, że w 2013 roku może osiągnąć obroty około 650 mln zł. Liczy także na podpisanie w ciągu miesiąca kolejnego kontraktu - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl prezes Akwawitu-Polmos Grzegorz Ślak.

- Akwawit-Polmos od półtora roku rozwija się bardzo dobrze. Jesteśmy firmą, która ma obroty rzędu 600 mln zł i w tym roku osiągniemy przychody na poziomie ok. 650 mln zł - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl Ślak.

- Współpracujemy obecnie m.in. z firmą Diageo oraz Brown-Forman, a w przeciągu miesiąca mamy nadzieję na podpisanie kolejnego kontraktu - dodał, ale nie zdradził szczegółów.

Podkreślił też, że spółka jest w trakcie emisji obligacji na 100 mln zł potrzebnych na rozwój.

W 2011 roku przychody Akwawitu-Polmos, którego właścicielem jest Grupa Kapitałowa Bartimpex, wyniosły 200 mln zł, a w 2010 roku 241 mln zł.

W 2012 roku Akwawit-Polmos uzyskał wyłączność od międzynarodowego koncernu Diageo na produkcję oraz usługowy rozlew wódki Smirnoff Vladimir na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Umowa z Diageo podpisana została w styczniu 2012 roku na okres trzech lat, a prognozowane przychody brutto z realizacji tego kontraktu to około 100 mln zł rocznie, zaś produkcja to ponad 264 tys. litrów miesięcznie.

Akwawit-Polmos podpisał też w 2012 roku list intencyjny o współpracy z firmą Brown-Forman, znaną z takich marek alkoholi, jak Finlandia czy Jack Daniel's.

Spółka Akwawit-Polmos powstała z połączenia dwóch producentów wyrobów spirytusowych - Kompanii Spirytusowej "Wratislavia" Polmos Wrocław oraz Przedsiębiorstwa Przemysłu Fermentacyjnego Akwawit z siedzibą w Lesznie.

Akwawit-Polmos należy do jednej z największych firm sektora spirytusowego w Polsce. Jest liderem na krajowym rynku bioetanolu, stosowanego jako dodatek do benzyn silnikowych. Ponadto jest jednym z największych w Polsce producentów spirytusu neutralnego, spirytusów rektyfikowanych luksusowych, wyborowych i zwykłych oraz wódek gatunkowych i wyrobów spirytusowych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020