Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wydarzenia z rynku futures (19-07)

Autor: DM IDMSA
Dodano: 19-07-2013 12:59

Złoto szóstą sesję z rzędu porusza się poniżej oporu wynikającego z linii kinjun sen na poziomie 1286$. Obserwujemy krótkoterminową konsolidację. W szerokiej perspektywie trend jest spadkowy, spodziewamy się jego kontynuacji w średnim i długim terminie. Na srebrze z kolei od około dwóch tygodni obserwujemy konsolidację.

Sytuacja jest analogiczna jak na złocie, z tym, że srebro testuje opór wynikający z linii tenkan sen (na poziomie 19,63$). Świadczy to o większym potencjale spadkowym na rynku srebra. W szerszej perspektywie trend jest spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. Spodziewamy się jego kontynuacji w średnim i długim terminie. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 18,20$ i stanowi je minimum z 28 czerwca.

Ropa w dniu wczorajszym zamknęła się na najwyższym poziomie w obecnym ruchu wzrostowy. Impet wzrostowy podobny jest do tego który obserwowaliśmy od 20 czerwca do 10 lipca. Trend jest silny wzrostowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. Spodziewamy się kontynuacji trendu wzrostowego i testowania poziomu 110$ w krótkim terminie. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 105,34$. Wykres miedzi w ostatnim czasie przypomina wykres metali szlachetnych. W krótkim i średnim terminie wskaźnik Ichimoku wskazuje na konsolidację, z kolei w długim terminie na trend spadkowy. Świadczy to o dość sporym niezdecydowaniu wśród inwestorów co do dalszych losów rynku. Dobrym pomysłem może być wstrzymanie się z dokonaniem transakcji.

Kukurydza po wyraźnych spadkach trzy tygodnie temu, konsoliduje się w okolicach 530-550$. W szerszej perspektywie trend jest jednak spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji. Pszenica po wybiciu dołem z konsolidacji dwa tygodnie temu, znajduje się 20$ powyżej poziomu wybicia. W szerszej perspektywie trend pozostaje spadkowy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021