Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Znowu oszczędności w RWE

Autor: wnp.pl (DM)
Dodano: 24-07-2013 07:18

Niemiecki gigant energetyczny RWE uruchomił nowy program oszczędnościowy. Ma on pomóc przezwyciężyć trudności związane z niskimi cenami hurtowymi energii i nieefektywnością części elektrowni.

Jak informują media powołując się na wewnętrzny dokument grupy, możliwe są m.in. redukcje zatrudnienia w dywizji energetyka.

- Rynek produkcji energii zmienił się dramatycznie na naszą niekorzyść. Aby móc przetrwać w tym środowisku, konieczne są nowe procedury i sprostanie nowym wymogom - mówi dokument rozesłany do pracowników firmy.

Według nieoficjalnych źródeł, firma musi wdrożyć kolejny pakiet ciecia kosztów. Ma on w ujęciu rocznym przynieść oszczędności na poziomie 500 milionów euro.

Analitycy przyznają, że największe niemieckie koncerny energetyczne E.On, ENBW i RWE znajdują się pod silną presją po tym jak hurtowe ceny energii w Europie spadły.

Co więcej mają problem z konkurencją. Postawienie na produkcje energii z OZE spowodowało, że po pierwsze produkują energię drożej od konkurencji, po drugie ograniczyło czas pracy tańszych bloków np. parogazowych.

Nieoficjalnie część analityków mówi, że niemieckie koncerny znalazły się w pułpace OZE spowodowanej polityką rządu względem branży energetycznej.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021