Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Ile CSR w nowej perspektywie budżetowej UE?

Autor: PulsHR.pl
Dodano: 29-07-2013 12:40

W resorcie finansów oraz rozwoju regionalnego trwają prace nad programami operacyjnymi w nowej perspektywie finansowej UE. Czy będzie w nich miejsce na strategię CSR?

W Programie operacyjnym „Inteligentny rozwój" przedsiębiorcy będą mogli sięgać po pieniądze wspierające rozwój innowacyjności. Tu w ramach pomocy nie technologicznej mówi się o wdrażaniu i promocji CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu. Chodzi o biznesowe wykorzystanie konsekwencji społecznych i środowiskowych prowadzonej działalności gospodarczej.

Dokumenty przygotowywane przez urzędników Ministerstwa Finansów dla innego programu - "Wiedza, edukacja, rozwój" powołują Fundusz Społeczny. Będzie on przeciwdziałał skutkom bezrobocia, przystosowywał pracowników do zmian w gospodarce, wspierał zarządzanie różnorodnością w firmie. Tutaj porusza się problemy wykluczonych i uczenia się przez całe życie.

- Dokumenty te powstaje w porozumieniu z ministerstwami - mówi Dominika Wierzbowska z Departamentu Rozwoju Gospodarki Ministerstwa Gospodarki. - W ustaleniach pada akcent na bezpośrednie wsparcie dla CSR ze szczebla regionalnego. Chodzi o to, aby przedsiębiorca dostawał pieniądze na to, co będzie zorientowane CSR-owo.

Chęć uporządkowania tego wsparcia wskazuje Dorota Kopeć z Urzędu Wojewódzkiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Chodzi o wyznaczenie linii demarkacyjnej między rozstrzygnięciami na poziomie krajowym i regionalnym. - Jest potrzeba wyznaczenia strategii na szczeblu krajowym, a kierunków konkretnych działań na poziomie województw mówi.

Czytaj więcej na PulsHR.pl

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021