Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Prezes BCP: Polska jednym z podstawowych rynków

Autor: PAP
Dodano: 30-07-2013 09:04

Polska jest jednym z podstawowych rynków dla Banco Comercial Portugues - powiedział w poniedziałek Nuno Amado, prezes BCP, cytowany przez agencję Bloomberg

"Aktywa w Polsce, Angoli i Mozambiku są strategiczne" - powiedział prezes BCP.

W ubiegłym tygodniu Banco Comercial Portugues, główny akcjonariusz Banku Millennium, poinformował o zawarciu porozumienia z Komisją Europejską i portugalskim nadzorem finansowym w sprawie planu restrukturyzacji BCP. Zakłada on zwiększenie zyskowności banku poprzez redukcję kosztową. W komunikacie dodano, że porozumienie zostanie ostatecznie podpisane i opublikowane w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Amado poinformował, że formalnej decyzji w sprawie planu restrukturyzacji należy się spodziewać na przełomie sierpnia i września.

BCP szukało już chętnego na kupno Banku Millennium, a od pewnego czasu na rynku spekulowano, że do sprzedaży może dojść w najbliższych miesiącach. Przeprowadzenie procesu sprzedaży miało być uzależnione od decyzji Komisji Europejskiej. Na rynku spekuluje się, że zaakceptowany przez KE plan restrukturyzacji BCP oddala możliwą sprzedaż przez portugalski bank posiadanych akcji Banku Millennium.

Banco Comercial Portugues ma obecnie 65,51 proc. udziałów w kapitale i głosów na WZ Banku Millennium.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021