Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Jesienią decyzja o uruchomieniu handlu rolno-spożywczego na GPW

Autor: portalspozywczy.pl (Katarzyna Walterska)
Dodano: 31-07-2013 19:25

Podstawą dywersyfikacji naszej działalności jest rozwój rynku towarowego, który częściowo już funkcjonuje. Prowadzimy zaawansowane analizy dotyczące rozwoju rynku rolno-spożywczego - powiedział Adam Maciejewski, prezes GPW.

- Po zaawansowanych analizach przyjdzie czas na decyzję, i to już wkrótce. Chcielibyśmy uruchomić rynek rolno-spożywczy. Jesienią tego roku będziemy podejmowali decyzję, czy i jak to zrobić - powiedział prezes na konferencji prasowej po publikacji wyników GPW za II kwartał 2013 roku.

Za giełdą rolną od lat oręduje część przetwórcza spożywczego biznesu, bo jako szósty producent żywności w UE giełd rolnych potrzebujemy, ale parkiet powinien iść w ręce rolników.

Przypomnijmy, zdaniem ekspertów rośnie zainteresowanie przedsiębiorców i rolników parkietem, ale - nawet na rynkach giełdowych bardziej rozwiniętych niż polski - rolne kontrakty terminowe nie odniosły spektakularnego sukcesu (obroty na rynkach terminowych w Paryżu i Londynie są kilkadziesiąt razy mniejsze niż na giełdzie w Chicago).

Czytaj więcej informacji o rynku spożywczym na Portalspozywczy.pl

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021