Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Prologis wynajął pół miliona mkw. w pół roku

Autor: www.propertynews.pl
Dodano: 13-08-2013 20:02

Prologis, Inc. podsumował I półrocze 2013 roku w Europie Środkowo-Wschodniej. Od stycznia do czerwca spółka wynajęła blisko 500 tys. mkw. powierzchni. Dalsze 71 tys. mkw. jest w trakcie budowy.

„Chociaż podaż na nowoczesne obiekty dystrybucyjne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej nadal pozostaje ograniczona, w I półroczu Prologis zakończył budowę, dodatkowych 7 tys. mkw. obiektu dystrybucyjnego w Prologis Park Janki dla firmy ROHLIG SUUS Logistics oraz rozpoczął budowę trzech budynków magazynowych build-to-suit o całkowitej powierzchni 71 tys. mkw. na terenie Prologis Park Wrocław V: 17,8 tys. mkw. dla sprzedawcy hurtowego i detalicznego sprzętu AGD, RTV i IT; 18,3 tys. mkw. dla firmy Tradis i 35 tys. mkw. dla firmy Eko Holding - podała spółka"

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na mniejsze moduły magazynowe oraz większą i bardziej reprezentacyjną powierzchnię biurową, na terenie Prologis Park Wrocław III firma planuje uruchomienie piątego budynku o łącznej powierzchni 16,2 tys. mkw. w ramach projektu Small Business Units (SBU).

Na koniec drugiego kwartału współczynnik wynajęcia powierzchni znajdujących się w portfolio Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej wyniósł 91 procent. W okresie od stycznia do czerwca Prologis wynajął ponad 498 tys. mkw., nowe umowy dotyczyły ponad 177 tys. mkw., zaś przedłużone niemal 220 tys. mkw. Pozostałe kontrakty dotyczyły umów krótkoterminowych.

Ponad połowa umów w pierwszej połowie roku została podpisana w Polsce. Najbardziej aktywne rynki z blisko zerowym współczynnikiem wolnej powierzchni to obecnie Wrocław, Poznań, Praga i Bratysława. - Zauważyliśmy zwiększenie stawek czynszowych na najbardziej aktywnych rynkach oraz wzrost popytu na powierzchnie magazynowe wśród firm z branży e-commerce oraz FMCG - powiedział Ben Bannatyne, Prologis Managing Director na Europę Środkowo-Wschodnią. - Koncentrujemy się na wykorzystaniu potencjału posiadanych przez nas gruntów oraz na kolejnych inwestycjach na rynkach, gdzie popyt przewyższa podaż - dodał.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021