Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Pod Mielcem powstanie fabryka części silników lotniczych

Autor: wnp.pl (DM)
Dodano: 19-09-2013 19:11

ARP wydała nowe zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej dla MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. Na terenie Podstrefy Trzebownisko spółka zainwestuje 65 mln zł i zatrudni 50 pracowników.

Przedsiębiorca planuje uruchomić projekt polegający na produkcji zaawansowanych technologicznie komponentów do silników lotniczych, które znajdą zastosowanie w silnikach lotniczych nowej generacji, tzw. Geared Turbofan. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2017 roku.

MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. prowadzi już działalność gospodarczą na terenie SSE Euro-Park Mielec Podstrefa Trzebownisko. Spółka wytwarza m.in. łopatki kierownicze i wirujące do turbin niskiego ciśnienia.

Zezwolenie dla MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. to 20 zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej wydane w roku 2013 na terenie SSE Euro-Park Mielec. Łączna ilość wydanych zezwoleń ogółem od początku funkcjonowania strefy wynosi 251.

W ramach udzielonych w bieżącym roku zezwoleń w SSE Euro-Park Mielec przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości 332 mln zł oraz utworzenie 510 nowych miejsc pracy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021