Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Jak ułożą się puzzle na kolei? - sprostowanie

Autor: wnp.pl
Dodano: 21-09-2013 13:49

W tekście "Jak ułożą się puzzle na kolei?", opublikowanym 18 bm. napisaliśmy: "Minister zapowiedział też, że planuje powołać zespół, który by wypracował model utrzymania obniżonych stawek na niezmienionym poziomie przez 3-5 lat, pod warunkiem zrzeczenia się przez przewoźników roszczeń wobec PLK".

Przypomnieliśmy też, że do zwrotu trzy lata wstecz nadpłaconych kwot dostępu do torów zobowiązał Polskę wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 30 maja. (Zobacz: Jak ułożą się finansowe puzzle na kolei?)

Jak wyjaśnia Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy ministra transportu, gospodarki morskiej i budownictwa, "na posiedzeniu Rady Przewoźników nie były przekazywane informacje odnośnie powiązania uwarunkowania obniżki stawek z rezygnacją z roszczeń. Tak więc obniżka stawek dostępu do infrastruktury jest bezwarunkowa".

Przepraszam Pana ministra za nieścisłość. Nadmieniam, że w sprawie omówienia wystąpienia ministra transportu korzystałem z informacji osób, które w spotkaniu Rady Przewoźników uczestniczyły.

Piotr Stefaniak

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021