Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Zmiana organizacji ruchu na A1 w Gliwicach

Autor: PAP
Dodano: 29-09-2013 08:44

Zmiana organizacji ruchu czeka od poniedziałku kierowców na autostradzie A1 w Gliwicach. Obejmie rejon węzła drogowego na przecięciu z powstającym odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej.

Jak poinformowała budująca go firma Skanska, zmiany będą polegały na zwężeniu jezdni w obydwu kierunkach. "Kierowcy muszą więc zachować ostrożność i liczyć się z ograniczeniem prędkości" - powiedziała PAP Iwona Walczak z firmy Skanska.

Zmiana będzie obowiązywała od godzin popołudniowych 30 września przez ok. 3 tygodnie. Jak wyjaśniła Iwona Walczak, to powrót do stanu poprzedniego, sprzed niedawnej zmiany organizacji na A1.

Nad autostradą A1 powstaje węzeł, który połączy ją z nowym odcinkiem "średnicówki" w tym mieście. Cała gliwicka część DTŚ będzie mierzyła ok. 8,4 km. Pierwszy gliwicki odcinek trasy - od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej - ma być gotowy w sierpniu 2014 r., a cała droga na przełomie 2014 i 2015 roku.

Trzypasmowa Drogowa Trasa Średnicowa to kluczowa arteria w aglomeracji katowickiej. Nosi oznaczenie drogi wojewódzkiej nr 902. Jej budowa trwa z przerwami od lat 80. ubiegłego wieku. Obok autostrad A4 i A1 należy do najważniejszych inwestycji drogowych na Śląsku. Jej ukończenie znacząco skróci czas jazdy z Katowic do Gliwic. Droga o długości 31,5 km - tzw. miejska autostrada - połączy w sumie sześć śląskich miast. Obecnie łączy Katowice z Zabrzem, prowadząc przez Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021