Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Regularny serwis drobnicowy RSL do Rosji

Autor: wnp.pl (Piotr Stefaniak)
Dodano: 17-10-2013 21:28

Firma logistyczna ROHLIG SUUS Logistics uruchomiła pierwszy regularny serwis drobnicowy do Moskwy i Sankt Petersburga.

Przesyłki drobnicowe kompletowane są w Polsce na początku każdego tygodnia, a wysyłane do odbiorców w nocy z czwartku na piątek. Dostawy odbywają się w systemie door to door, co oznacza, że przesyłki z terminali w Moskwie i Petersburgu są dystrybuowane do odbiorców finalnych na terenie całej Rosji.

Operator dedykuje serwis dla dwóch grup klientów: eksportujących towary z Polski do Rosji (nadanie przesyłek do środy) oraz eksportujący produkty z całej Europy do Rosji, z konsolidacją towarów w Polsce.

Oferowany serwis to część sieci połączeń europejskich ROHLIG SUUS Logistics. Dzięki temu operator może zarówno podjąć się organizacji przewozu pojedynczych przesyłek na Wschód z dowolnego kraju Europy, jak również realizować projekty dedykowane, czyli np. regularne konsolidacje towarów z różnych krajów w Europie w dedykowanych obiektach magazynowo-terminalowych w Polsce, a następnie ich wysłanie bezpośrednią linią do Rosji.

Takie rozwiązanie, zdaniem operatora, sprawdza się w przypadku producentów posiadających fabryki w kilku miejscach w Europie, pozwalając na optymalizację kosztów transportu na Wschód.

Uzupełnieniem lub alternatywą dla sieci drobnicowej są przewozy całopojazdowe. Europejska sieć drobnicowa ROHLIG SUUS Logistics liczy ok. 200 bezpośrednich połączeń.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022