Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Białystok wyda 160 mln zł na modernizacje dróg

Autor: PAP
Dodano: 02-01-2014 13:22

160 mln zł będą kosztowały w 2014 r. modernizacje dróg w Białymstoku - poinformowano w czwartek na konferencji prasowej u prezydenta Białegostoku. Około 60 mln zł z tej kwoty to środki unijne.

Prezydent Tadeusz Truskolaski podkreślił, że to mniej niż w poprzednich latach, ale wiele inwestycji drogowych już zostało zakończonych. Truskolaski powiedział, że miasto zaczyna wreszcie czerpać korzyści z już zakończonych modernizacji.

W 2014 r. w budżecie Białegostoku jest też o 100 mln zł z UE mniej, bo kończą się projekty ze starej perspektywy finansowej.

Dyrektor Zarządu Dróg i Inwestycji Miejskich Janusz Ostrowski poinformował, że do najważniejszych inwestycji drogowych w 2014 r. zaliczyć należy m.in. przebudowę fragmentu obwodnicy miasta, tzw. trasy generalskiej - czyli ulicy Kleeberga (wartość prac 47,4 mln zł) oraz ulicy Ciołkowskiego (16,1 mln zł). Na Kleeberga trwają prace przy budowie fundamentów dwóch wiaduktów. Wszystkie prace mają się zakończyć w czwartym kwartale 2014 roku, ale kierowcy już w czerwcu powinni łatwiej jeździć w tym miejscu. Ulica Ciołkowskiego powinna być natomiast gotowa w połowie roku. Ostrowski mówił, że największe utrudnienia komunikacyjne na tej ulicy kierowcy już mają za sobą.

Trwa też remont ulicy Białówny w centrum miasta, połączony z budową miejsc parkingowych. Remontowana będzie również ulica 42. Pułku Piechoty (od Sulika do Piastowskiej), Jurowiecka (prace wykona prywatny inwestor budujący galerię handlową), ul. Sitarska, Konstytucji 3 Maja, Wierzbowa. Będą też modernizowane lokalne ulice.

W budżecie Białegostoku na 2014 r. łącznie na inwestycje ma być przeznaczonych 240 mln zł. Dochody są planowane na poziomie 1,468 mld zł, a wydatki mają wynieść 1,499 mld zł. Deficyt ma wynieść 30,9 mln zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020