Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Nowy system kodów kreskowych wyłapie defekty w łożyskach

Autor: WNP.PL (Jerzy Dudała)
Dodano: 31-03-2014 11:18

Firma NSK wdraża nowy system kodów kreskowych umożliwiający identyfikację wszelkich defektów przed wysłaniem produktu do klienta końcowego.

Identyfikowalność odgrywa kluczową rolę w redukcji kosztów produkcji i utrzymania łożysk. Wdrożenie możliwości identyfikowania komponentów od dawna stanowi kluczowy wymóg w takich dziedzinach, jak przemysł lotniczy i kosmiczny, a obecnie wykorzystywane jest w coraz większej liczbie sektorów gospodarki.

Firma NSK w zakładach w Newark w Wielkiej Brytanii wytwarza łożyska, wyposażone w nowy system kodów kreskowych, który pozwala na dołączenie do każdego komponentu szczegółowych informacji o jego wytworzeniu.

Wprowadzenie dwuwymiarowych kodów kreskowych pozwala na zapisanie w kodzie znacznie więcej informacji. Dzięki temu oprócz zamieszczenia numeru seryjnego lub numeru partii, możliwe jest również dołączenie daty produkcji, wartości bicia osiowego i promieniowego oraz informacji o obciążeniu wstępnym i technice obróbki.

Wszystkie te dane mogą być naniesione laserowo na każdym poszczególnym łożysku, co daje zarówno spółce, jak i klientom prawie natychmiastowy dostęp do kluczowych informacji.

Dane te umożliwiają np. określenie łącznej liczby produktów dotkniętych wadą.

Dla NSK kodowanie stanowi element procesu produkcyjnego i jest wykorzystywane do budowania bazy danych produktów, jak również tworzenia etykiet produktowych, umieszczanych na opakowaniu zewnętrznym.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020