Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Biznes z odzysku

Autor: Katarzyna Walterska
Dodano: 07-06-2014 13:12

Wystarczyły trzy lata, żeby zadebiutować na GPW, przeprowadzić z powodzeniem kilka akwizycji. Ambicje Pawła Jarskiego i jego holdingu sięgają Afryki i Azji.

Jeszcze 10-12 lat temu niewiele osób zadawało sobie pytanie, co stanie się ze zużytym sprzętem elektronicznym. Po kilku latach recykling elektroniki okazał się tak samo intratnym biznesem, jak kilkanaście lat temu składanie komputerów. To właśnie od montowania komputerów zaczynał swój biznes Paweł Jarski, założyciel i prezes Elemental Holding, grupy kapitałowej działającej w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi. Tworzą ją trzy spółki: Syntom SA, Tesla Recycling i Terra Recycling. Na terenie kraju jest jednym z większych dostawców surowców do hut oraz odlewni.

- Myślę, że polski rynek nie będzie rósł szybko. Podwojenie jego wartości nastąpi w ciągu pięciu lat - twierdzi Jarski.

A od czego zaczynał swój biznes? - Na początku pomagałem teściowi znaleźć rynki eksportowe dla metali szlachetnych pod kątem elektroniki. Widziałem, że na Zachodzie branża recyklingu metali dopiero startuje. To było mniej więcej 10-12 lat temu, gdy w Polsce nikt jeszcze nie słyszał o recyklingu metali. Zacząłem się interesować, jak ten biznes można byłoby rozkręcić w Polsce. Pierwszą spółkę - Synergis - zarejestrowałem w 2004 roku. To był jeden z pierwszych podmiotów z tej branży na naszym rynku krajowym - wspomina Jarski.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020