Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Będzie ryczałt od prywatnego korzystania z samochodów służbowych

Autor: PAP
Dodano: 10-06-2014 13:43

Wprowadzenie jednolitego ryczałtu o umiarkowanej wysokości od prywatnego korzystania z samochodów służbowych - zapowiedział we wtorek premier Donald Tusk.

Rozwiązanie takie przewiduje przyjęty we wtorek przez rząd projekt ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej.

- Ci, którzy starali się w relacjach z firmą i budżetem państwa rozliczać fakt prywatnego korzystania z samochodów służbowych, byli narażeni często na nieprzyjazne interpretacje urzędów skarbowych. Czasami spotykały za to firmy i ludzi duże kary finansowe - zaznaczył szef rządu.

- Wprowadzamy propozycje jednolitego ryczałtu - umiarkowanego, jeśli chodzi o wysokość. Mamy nadzieję, że skończą się kłopoty ludzi, a także próby omijania prawa, dzięki temu, że (ryczałt ten - PAP) będzie relatywnie niski - dodał.

Jak poinformowało CIR, "obecny, niejasny i nieprecyzyjny system rozliczania podatku dochodowego z tytułu używania samochodu służbowego do celów prywatnych zostałby zastąpiony ryczałtem". - Ryczałt, jako rozwiązanie prostsze, ułatwi podatnikowi rozliczenie wykorzystania auta do celów prywatnych i będzie sprzyjał ujawnieniu tego do celów podatkowych - podkreślono.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023