Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Ciech ogłosił ofertę wcześniejszego wykupu euroobligacji

Autor: PAP
Dodano: 09-07-2014 19:24

Ciech ogłosił ofertę wcześniejszego wykupu euroobligacji zapadających w 2019 roku. Ogłoszona oferta wykupu wynika m.in. ze zmiany właściciela Ciechu i warunków umowy określającej warunki emisji euroobligacji - podała w środę spółka w komunikacie.

Zaproponowana w ofercie cena wykupu jednej euroobligacji wynosi 101 proc. jej wartości nominalnej, tj. 101.000,00 euro. Zaproponowana cena wykupu jest również powiększona o narosłe lecz niezapłacone odsetki.

Oferta odkupu euroobligacji jest wiążąca do 5 sierpnia (może jednak zostać wydłużona), a obligatariusze mogą zrezygnować z udziału w odkupie do dnia 6 sierpnia. Ostateczna data odkupu euroobligacji została ustalona na 8 sierpnia.

W połowie czerwca prezes Ciechu Dariusz Krawczyk mówił, że nie sądzi, by obligatariusze skorzystali z możliwości wcześniejszej sprzedaży posiadanych papierów.

Ciech pod koniec 2012 roku sprzedał siedmioletnie euroobligacje za 245 mln euro, z kuponem 9,5 proc. Wpływy z tytułu emisji obligacji zostały przeznaczone na refinansowanie zadłużenia grupy.

KI Chemistry, należąca do Jana Kulczyka, w czerwcu stała się większościowym akcjonariuszem Ciechu, kontrolując 51,14 proc. akcji tej spółki. W wyniku wezwania akcjonariuszem spółki przestał być Skarb Państwa.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020