Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Lakshmi Mittal o pierwszym półroczu i perspektywach

Autor: WNP.PL (Dariusz Malinowski)
Dodano: 01-08-2014 12:29

Prezes i dyrektor generalny największego koncernu stalowego na świecie ArcelorMittal Lakshmi N. Mittal podczas telekonferencji z dziennikarzami dobrze ocenił minionych sześć miesięcy. Zadowolony zwłaszcza z poprawy sytuacji na rynku amerykańskim i europejskim.

Jak przyznał pierwsze półrocze było dobre, mogą o tym świadczyć wskaźniki pokazujące wzrost konsumpcji wyrobów stalowych na rynkach amerykańskim, europejskim i chińskim. W przypadku dwóch pierwszych obszarów to sygnał poprawy sytuacji gospodarczej, w Chinach natomiast utrzymywania się tendencji wzrostowej. To co może niepokoić to pogorszenie się sytuacji w Brazylii. Jednak według prezesa giganta ogólnie sytuacja jest dość dobra.

Lakshmi N. Mittal odmówił jednak komentarza dotyczącego jak obecna sytuacja odbije się na cenach wyrobów stalowych i czy mogą one wzrosnąć w związku z rosnącym popytem.

Czytaj także: ArcelorMittal z zyskiem za drugi kwartał

Prezes giganta odniósł się także do sytuacji na Ukrainie. Jak zaznaczył ukraińskie zakłady ArcelorMittal pracują normalnie. Oczywiście spółka analizuje jakie będą konsekwencje sankcji gospodarczych nałożonych przez Unię Europejską i USA na Rosję.

Drugi kwartał tego roku ArcelorMittal kończy poprawą wyników i osiągnięciem niewielkiego zysku netto wynoszącego 52 mln dolarów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020