Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Szydło: rząd nie panuje nad energetyką i górnictwem

Autor: PAP
Dodano: 17-08-2015 18:03

Rząd nie panuje nad tym, co dzieje się w polskiej energetyce i w górnictwie - oceniła w poniedziałek wiceprezes PiS i kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło na konferencji prasowej przed kopalnią Brzeszcze w Oświęcimiu.

- Premier Ewa Kopacz powiedziała, że jeździ po Polsce, by rozwiązywać te prawdziwe problemy Polaków. Była 7 kilometrów stąd i nie znalazła czasu, by przyjechać tu, gdzie są prawdziwe problemy Polaków, ludzi, którzy martwią się losem swojego zakładu pracy, nie wiedzą, czy ich miejsca pracy będą utrzymane - mówiła Szydło przed kopalnią Brzeszcze. Premier w poniedziałek odwiedziła Oświęcim.

Według Szydło, szefowa rządu powinna wyjaśnić m.in., czy kopalnia Brzeszcze będzie łączona z zakładem energetycznym. - Od blisko ośmiu miesięcy, poza tym, że pani premier w błysku fleszy podpisała porozumienie, niczego nie zrobiono - uważa wiceszefowa Prawa i Sprawiedliwości. - Dzisiaj górnicy pytają, jaki będzie los kopalni Brzeszcze - dodała.

- Jeżeli pani premier chce być wiarygodna, powinna tutaj przyjechać i powiedzieć, jakie są plany w stosunku do kopalni Brzeszcze. Jeśli chce być uczciwa, powinna powiedzieć, czy Tauron chce przejąć kopalnię Brzeszcze, czy się z tego wycofuje - mówiła Szydło.

Czytaj więcej w serwisie parlamentarny.pl

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021