Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Coraz więcej spółek chce przesyłać gaz

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
Dodano: 28-08-2015 09:40

Cztery nowe umowy na świadczenie usługi przesyłu gazu podpisał Gaz-System. Tym samym aktualna liczba przedsiębiorstw, korzystających z usługi przesyłowej wzrosła do 106 podmiotów.

Skąd taki wzrost zainteresowania usługą przesyłu gazu?

- Obserwując tendencje i rozwój rynku gazu ziemnego w Polsce oraz mając na uwadze aktualnie prowadzoną działalność i potencjał spółki, nasza firma podjęła decyzję poszerzenia swej oferty o dostawy gazu ziemnego małym i średnim przedsiębiorstwom w formule TPA. Podpisanie umowy z Gaz-Systemem pozwoli nam realizować kolejne etapy planu rozwoju spółki w zakresie obrotu sieciowym gazem ziemnym - podkreśla Jarosław Patyk, wiceprezes zarządu Cryogas M&T Poland, spółki która właśnie podpisała umowę z Gaz-Systemem na świadczenie usług przesyłowych.

W lipcu 2015 r. w wyniku transakcji na giełdzie gazu prowadzonej przez TGE S.A. przesłano blisko 4 TWh paliwa, co stanowi wzrost o ponad 3,15 TWh w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W ramach transakcji na rynku OTC w ostatnim miesiącu przesłano ponad 11,56 TWh gazu, czyli wolumen niemalże identyczny z wartością paliwa gazowego przesłanego w lipcu 2014 roku (11,47 TWh).

Dariusz Malinowski

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020