Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Prezes KGHM doktorem honoris causa wrocławskiego UE

Autor: PAP
Dodano: 06-10-2015 14:13

Prezes KGHM Polska Miedź Herbert Wirth otrzymał we wtorek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wręczenie doktoratu odbyło się podczas uroczystości inauguracji roku akademickiego wrocławskiej uczelni.

W uzasadnieniu decyzji o nadaniu tytuł doktora honoris causa podkreślono, że dr hab. inż. Herbert Wirth w swojej pracy łączy wiedzę techniczną z propozycjami najnowszych rozwiązań ekonomicznych. "Wniósł ogromny wkład w rozwój nauki i proces popularyzacji jej wyników. Ma wysoką pozycję naukową, dużą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe" - podkreślono.

Prezes KGHM Polska Miedź został w szczególności uhonorowany za osiągnięcia naukowe w zakresie metod wyceny złóż mineralnych oraz oceny projektów geologicznych i górniczych. Podkreślono również jego wkład w rozwój pierwszego polskiego holdingu o znaczeniu globalnym oraz wkład w rozwój współpracy ze środowiskiem naukowym.

Wirth rozpoczął pracę w KGHM Polska Miedź w 2002 r. na stanowisku dyrektora Departamentu Nowych Przedsięwzięć i Zarządzania Projektami. W 2006 r. został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu KGHM "Cuprum", a następnie w 2008 r. na I wiceprezesa Zarządu KGHM Polska Miedź. Od czerwca 2009 r. do chwili obecnej pełni funkcję prezesa.

Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych w dziedzinie górnictwo i geologia inżynierska otrzymał w 2012 r. po przedstawieniu rozprawy pt. "Wieloczynnikowa wycena złóż i ich zasobów na przykładzie przemysłu metali nieżelaznych". Stopień naukowy został nadany przez Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Wirth jest autorem i współautorem wielu publikacji z dziedziny geologii złóż, geologii matematycznej, geochemii i ekologii.

Uroczystość wręczenia doktoratu honoris causa odbyła się przy okazji inauguracji nowego roku akademickiego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Na wrocławskiej uczelni, na czterech wydziałach, uczy się około 14,5 tys. studentów.

"W tym roku na studiach stacjonarnych I i II stopnia naukę rozpoczęło ponad 3,5 tys. studentów, a najpopularniejszymi kierunkami były finanse i rachunkowość, zarządzanie oraz ekonomia" - powiedziała PAP rzeczniczka uczelni Jolanta Nowacka.

Uczelnia w tym roku uruchomiła nowy kierunek - logistyka na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów. "O jedno miejsce starało się tam dziewięciu kandydatów" - powiedziała rzeczniczka.

Wśród inwestycji, które uczelnia zamierza przeprowadzić w tym roku, Nowacka wymieniła przebudowę budynku dydaktycznego "Z". W tym roku Uniwersytet Ekonomiczny zakończyła remont swoich akademików.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020