Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

"S": czas na weryfikację programu modernizacji sił zbrojnych

Autor: wnp.pl (Katarzyna Walterska)
Dodano: 11-12-2015 15:13 | Aktualizacja: 11-12-2015 15:19

Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej się nie sprawdził. Koszty i całe siły poszły zupełnie nie w tym kierunku, w którym iść powinny. Od Ministerstwa Obrony Narodowej oczekujemy weryfikacji programu modernizacji sił zbrojnych - mówi w wywiadzie dla wnp.pl Stanisław Głowacki, szef Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Przemysłu Zbrojeniowego.

Jak pan ocenia dotychczasowe działania Polskiej Grupy Zbrojeniowej? Czy to, co zostało zrobione, było krokiem w dobrym kierunku?

- Naszym zdaniem największym problemem polskiego przemysłu obronnego było zbyt późne przystąpienie do konsolidacji sektora. Wielokrotnie zwracaliśmy na to uwagę. I to nie jest tylko nasze doświadczenie, ale także innych krajów europejskich. Do konsolidacji zabierano się mało skutecznie. Ostatnie działania, chociaż opóźnione, zostały jednak podjęte. Przemysł zaczął się konsolidować, niemniej jednak odbyło się to na zasadzie wymuszenia pewnych działań w rozmowach z ówczesnym premierem Donaldem Tuskiem. Natomiast poza decyzją polityczną zabrakło jakiegokolwiek pomysłu co z tym przemysłem dalej zrobić.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021