Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Jak Pan Bóg przykazał

Autor: Nowy Przemysł (Jacek Ziarno)
Dodano: 19-01-2016 14:57

- Położymy nacisk na to, by około pół biliona złotych funduszy unijnych w nowej perspektywie finansowej intensyfikowało inwestycyjne wydatki firm prywatnych - deklaruje Jerzy Kwieciński, członek Rady Ministrów, pierwszy wiceminister rozwoju w rozmowie z Jackiem Ziarno.

- Panie ministrze, jak wygląda podział obowiązków między pana i wicepremiera? Wieść gminna niesie, że Mateusz Morawiecki zajmuje się gospodarczą strategią i nadzorem nad resortami gospodarczymi, a pan - bardziej bieżącymi sprawami i unijnymi funduszami. Coś mi się wydaje, że to obraz bardzo uproszczony...

- Ma pan rację. Pochodzimy z trochę innych środowisk. Wicepremier Mateusz Morawiecki - ze świata wielkich finansów prywatnych. Ale kiedy ponad 20 lat temu się poznaliśmy, pracował jeszcze w UKIE i wie dokładnie, co znaczą fundusze europejskie, unijna integracja; ma też doświadczenie w administracji publicznej. Moją domeną były zaś sprawy europejskie - wielkie pieniądze, ale unijne. Prowadziłem też kilka małych przedsiębiorstw prywatnych i start-upów.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019