Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Były prezes PGNiG Michał Szubski w kancelarii BSWW Legal & Tax

Autor: WNP.PL (DM)
Dodano: 07-06-2016 11:22

Do kancelarii BSWW Legal & Tax dołączyli, jako of counsels, eksperci w dziedzinie prawa energetycznego: Michał Szubski oraz Ewa Bieniak-Mańkowska.

Michał Szubski był związany ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, najpierw jako prawnik, a następnie kolejno jako dyrektor Biura Prezydialnego, Biura Prawnego i Biura Spółki, i wreszcie dyrektor Gazowni Warszawskiej. Po wydzieleniu spółek gazownictwa, został prezesem zarządu Mazowieckiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Po wygraniu konkursu w marcu 2008 r. powołano go na stanowisko prezesa zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A., które to stanowisko piastował przez cztery lata. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, skończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami energetycznymi.

Ewa Bieniak-Mańkowska jest radcą prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie obsługi przedsiębiorstw, w tym w szczególności prowadzenia działalności w obszarze prawa energetycznego. Zajmowała się m.in. negocjowaniem umów z obszaru energetycznego, przygotowywaniem dokumentów dotyczących relacji przedsiębiorstw energetycznych z odbiorcami energii, brała udział w procesach uzyskiwania koncesji, przygotowywania i zatwierdzania taryf oraz instrukcji ruchu sieci. Pracowała w Polskiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o., Mazowieckiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o., PGNiG S.A., Telekomunikacji Polskiej S.A. oraz w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021