Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Optimus nie wycofał wniosku o upadłość

Autor: ISB
Dodano: 16-07-2007 16:00

Nowy zarząd nie wycofał jeszcze wniosku o upadłość spółki, który złożyło poprzednie kierownictwo - poinformował prezes Optimusa Jarosław Ołowski.

"Z wycofaniem wniosku musimy poczekać na podwyższenie kapitału spółki, w tej chwili trwają już prace nad prospektem emisyjnym" - powiedział Ołowski.

Były prezes Optimusa Piotr Lewandowski złożył wniosek o upadłość 29 czerwca po tym jak sąd unieważnił podwyższenie kapitału firmy. W wyniku emisji akcji serii D w lipcu 2006 r. 30-proc. pakiet walorów Optimusa objął Michał Dębski, prezes i właściciel firmy Zatra, która składała komputery Optimusa.

Z zamian za akcje Optimusa Dębski przekazał 45-proc. udział w swojej firmie. W wyniku wyroku sądu, który unieważnił tą transakcję, kapitał zakładowy spółki zmniejszył się o 4 mln zł, a większość na zgromadzeniu akcjonariuszy odzyskał inwestor Zbigniew Jakubas.

Ołowski powiedział w poniedziałek, że nie zapadła na razie decyzja o tym czy Optimus będzie chciał wycofać się ze współpracy z Zatrą. Wcześniej Zbigniew Jakubas zapowiedział, że nowy zarząd spółki zbada współpracę spółki z Zatrą i odstąpić od umowy z Zatrą, jeśli okaże się, że outsourcing nie przyniósł oczekiwanego obniżenia kosztów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020