Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Operatorzy telekomunikacyjni muszą wydać miliardy, by zarabiać

Autor: Wojciech Kwinta
Dodano: 27-11-2016 14:21

Inwestycje w wyższej jakości sieci, Big Data, chmura i lepsze usługi napędzają sektor telekomunikacji. Rynek wkrótce zdominują rozwiązania internetowe, a internet rzeczy wyznaczy kierunek rozwoju.

Upowszechnienie internetu, media społecznościowe, treści multimedialne, popularność smartfonów, analityka biznesowa czy usługi w chmurze powodują szybki wzrost transmisji danych. Ostatnie dwa lata to coroczne wzrosty o ponad 100 proc.!

Urząd Komunikacji Elektronicznej przewiduje w najbliższych latach jeszcze wyższą dynamikę. Internet rzeczy - włączanie do sieci coraz większej liczby urządzeń komunikujących się z użytkownikami i między sobą plus coraz większe możliwości wykorzystywania smartfonów i innych urządzeń mobilnych, mocno stymulują ruch w sieci. Pojawiają się nowe usługi głosowe, jak VoLTE, działające bezpośrednio w sieci 4G, czy WiFi Calling - rozmowy i SMS-y przez sieć Wi-Fi bez zasięgu sieci komórkowej. Dzięki nim poprawi się jakość i zasięg połączeń. Coraz większe znaczenie będą miały łącza światłowodowe i świadczone dzięki nim usługi.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019