Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Zarząd KHW rozmawia ze związkowcami o przyszłości firmy

Autor: wnp.pl
Dodano: 19-10-2016 15:12

Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego SA prowadzi rozmowy ze stroną społeczną dotyczące przekształceń, z jakimi musi liczyć się firma - poinformował rzecznik spółki.

Niezależnie od comiesięcznych spotkań, poświęconych przekształceniom firmy i kierunkom strategii, kontynuowane są negocjacje dotyczące zmiany obowiązującego w KHW SA Holdingowego Układu Zbiorowego Pracy .

W nawiązaniu do przekazanych partnerom społecznym  obszernych  informacji dotyczących aktualnej, trudnej sytuacji ekonomiczno-finansowej spółki, podczas spotkania z sygnatariuszami HUZ w środę, 19 października 2016, prezes KHW powtórnie szczegółowo  przedstawił  te zagadnienia  i odpowiadał na pytania.

Poinformował m.in. o zamiarze zawieszenia na trzy lata wszystkich świadczeń nieperiodycznych określonych w HUZ.  Modyfikacje umowy, w tym uproszczenie systemu wynagradzania, powiązanie go z efektami pracy, jak też z sytuacją spółki, stanowią jeden z elementów przyszłej strategii, dostosowującej spółkę do warunków rynkowych.

Jak poinformował rzecznik KWH, wśród poruszanych tematów omawiano również  kwestie dalszego funkcjonowania spółki.

Jak wynika z przekazanych informacji, związkowcy przyjęli do wiadomości przedstawione im informacje i potwierdzili udział w pracach dotyczących modyfikacji zapisów umowy zbiorowej, obowiązującej w KHW SA. Prace te będą kontynuowane w najbliższym czasie.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022