Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

PTC szuka klientów na Ukrainie

Autor: Gazeta Wyborcza
Dodano: 20-07-2007 20:30

Razom - pod takim hasłem sieć Heyah należąca do PTC oferuje swoje usługi Ukraińcom przyjeżdżającym do Polski, i daje im najtańsze rozmowy z domem

W największych ukraińskich miastach można już zobaczyć billboardy informujące o specjalnej ofercie Heyah. Dodatkowo przygotowano materiały reklamowe po ukraińsku i ukraińskojęzyczną stronę w internecie. Także w Biurze Obsługi Klienta wkrótce mają się pojawić osoby mówiące w języku wschodniego sąsiada. Wszystko po to, by Ukraińcy (w ubiegłym roku wydano milion wiz), którzy przyjeżdżają do naszego kraju, mieli kontakt z rodziną. Atutem będą dla nich ceny starterów - za 5 zł (w tym 4 zł na połączenia) lub za 20 zł.

Jak tłumaczy Agata Borowska, rzecznik Heyah, zainteresowanie tym segmentem rynku to rezultat badań przeprowadzonych na początku 2007 r. Dzięki nim firma jest przekonana, że Ukraińcy, którzy są jedną z najliczniejszych grup cudzoziemców przybywających do Polski i których liczba stale rośnie, będą zainteresowani naszą ofertą. Rozmowy z Heyah na telefony stacjonarne i komórkowe w sieciach ukraińskich kosztują 68 gr za minutę. To najtaniej wśród pre-paidów - u konkurencji (w tym w TakTak, należącym też do PTC) stawki wynoszą 1,7-2 zł. SMS w Heyah na Ukrainę to koszt 61 gr.

Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, ocenia pomysł Heyah jako bardzo dobry, ale nie przewiduje, by jego sieć chciała ten pomysł kopiować. Z uwagą ofertę konkurencji obserwuje też Orange.

Dla Magdy Borowik, analityka rynku telekomunikacyjnego w IDC Polska pomysł Heyah jest przede wszystkim sprytnym sposobem na zdystansowanie konkurencji. Ukraińcy przyjeżdżają do Polski i już dawno można było im coś zaproponować. Heyah jest pierwsza, a to ważne. Dzięki temu stanie się synonimem taniej usługi telekomunikacyjnej dla sąsiadów. Myślę, że Heyah może liczyć na tzw. marketing szeptany: osoby, które wrócą na Ukrainę z Polski będą polecać tę usługę znajomym.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020