Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Polityka surowcowa państwa do końca roku?

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
Dodano: 29-11-2016 11:17

Mam nadzieję, że uda mi się przedstawić Politykę surowcową państwa na posiedzeniu rządu do końca 2016 roku - zapowiada Mariusz Orion Jędrysek, wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju.

Według niego wstępny zarys Polityki surowcowej państwa jest już gotowy i znajduje się obecnie na etapie opiniowania przez pozostałe resorty.

- W największym skrócie można powiedzieć, że celem przygotowywanej w Ministerstwie Środowiska polityki jest zapewnić dostęp do złóż i obniżyć ryzyko dla inwestorów - wyjaśnia Mariusz Orion Jędrysek.

Zdaniem pełnomocnika rządu ds. Polityki surowcowej państwa, mając jedne z najlepszych w Europie warunki do tworzenia bezzbiornikowych magazynów surowców chemicznych (w kawernach solnych), prawie wcale nie wykorzystujemy tych możliwości i znajdujemy się na szarym końcu Europy pod względem pojemności magazynów np. na gaz.

- Mam nadzieję przedstawić Politykę surowcową państwa na posiedzeniu rządu do końca obecnego roku, czy to się uda zobaczymy - mówi wiceminister środowiska.

Mariusz Orion Jędrysek był gościem I Forum Kampanii „Polska Chemia” zorganizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020