Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Ministerstwo chce budować nowe kopalnie. Przetarg już w 2019 r.

Autor: PAP
Dodano: 19-12-2016 22:04


Ministerstwo Energii chce, by w 2019 roku ogłoszony został przetarg na budowę nowej kopalni węgla, a drugiej najpóźniej trzy lata później - poinformował cytowany przez PAP minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Minister uczestniczył w konferencji prasowej, na której Energa i Enea ogłosiły postępowanie przetargowe na wyłonienie generalnego wykonawcy budowy Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1 000 MWe.

Czytaj więcej: Minister Tchórzewski: modernizujemy elektrownie i stawiamy na nowe efektywne bloki

Minister przy okazji ogłaszania przetargu na tą jedną z najwięszych inwestycji w Europie podkreślał, że utrzymanie w Polsce poziomu wydobycia na odpowiednim poziomie jest niezbędne dla funkcjonowania nowych bloków energetycznych (Ostrołęka, Kozienice, Opole, Jaworzno) i bloków modernizowanych. Ocenił, że wydobycie z obecnie funkcjonujących kopalń jest za drogie.

"Musimy rozpocząć budowę jednej nowej kopalni w Polsce i, wstępnie patrząc, ogłosić rozpoczęcie takiego przetargu na budowę w 2019 roku, a drugiej najpóźniej w 2022 roku" - powiedział minister podczas konferencji prasowej w Ostrołęce.

Czytaj także: Minister Tchórzewski: chcę, by polskie spółki górnicze wybudowały nowe kopalnie


Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022