Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Polnord zainwestuje w Gdańsku i pożegna się z Moskwą

Autor: wnp.pl (TE)
Dodano: 08-02-2017 12:37

Polnord zawarł przedwstępną umowę nabycia nieruchomości w Gdańsku, na której planuje budowę 276 apartamentów wakacyjnych. Spółka poinformowała też o podjęciu decyzji o likwidacji przedstawicielstwa w Moskwie.

Jak podał Polnord, podpisana umowa przedwstępna dotyczy dwóch działek o łącznej powierzchni 40,5 tys. m kw. Grunty położone są w pasie nadmorskim z infrastrukturą miejską i mają potencjał do budowy ponad 15 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

- Zakup nieruchomości powiększy bank ziemi Polnordu o dodatkowe 40 tys. m kw. Usytuowanie gruntów w atrakcyjnej części Gdańska daje duże możliwości inwestycyjne - skomentował Dariusz Krawczyk, prezes spółki.

- Planowany na tym terenie projekt z całą pewnością pozytywnie przełoży się na rozwój grupy Polnord w przyszłości. Szacujemy, że sprzedaż apartamentów mogłaby rozpocząć się w drugiej połowie 2018 r. - dodał.

Polnord planuje w 2017 r. uruchomienie 10 inwestycji, które rozszerzą ofertę grupy o blisko 1,5 tys. lokali. Aktywność dewelopera, zgodnie z założeniami strategii, ma skupić się na rynkach trójmiejskim oraz warszawskim.

W oddzielnym komunikacie Polnord podał, że podjął decyzję o przeprowadzeniu likwidacji przedstawicielstwa w Moskwie.

- W ocenie zarządu, biorąc pod uwagę trwający proces wygaszania prowadzonej przez Spółkę działalności na terenie Rosji z uwagi na ograniczone możliwości kontynuacji inwestycji i realizacji nowych inwestycji, jak również aktualną sytuację gospodarczą na tym obszarze, dalsze utrzymywanie przedstawicielstwa w Moskwie jest niecelowe i ekonomicznie niezasadne - podała firma.

Spółka podkreśliła, że zgodnie z przyjętą strategią zamierza rozwijać przedsięwzięcia deweloperskie i nowe projekty inwestycyjne na terenie dużych aglomeracji w kraju.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021