Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Shell wprowadza wodór na stacje w Wielkiej Brytanii

Autor: WNP.PL (PA)
Dodano: 24-02-2017 15:07

Shell ogłosił uruchomienie pierwszego z trzech punktów tankowania wodoru na swoich stacjach w Wielkiej Brytanii.

Instalacja tankowania wodoru powstała na stacji Shell w Cobham na autostradzie M25. To pierwsza publiczna i należąca do znanego brandu stacja tankowania wodoru w Wielkiej Brytanii.

Shell planuje w 2017 roku uruchomienie instalacji do tankowania wodoru na trzech swoich stacjach w tym kraju.

- Wodór ma potencjał aby zostać czystym i szeroko dostępnym paliwem transportowym przyszłości. Nasza stacja to jeden ze sposobów w jaki Shell zachęca do korzystania z paliw alternatywnych, przyczyniając się do transformacji energetyki - powiedział Matthew Tipper, wiceprezes Shell ds. paliw przyszłości.

Otwarcie stacji tankowania wodoru w Wielkiej Brytanii to efekt sukcesu tego typu punktów w Kalifornii i w Niemczech, gdzie Shell jest częścią spółki joint-venture, która ma ambicje uruchomienia sieci nawet 400 stacji do 2023 roku.

Shell jest także w trakcie analiz potencjalnych przyszłych projektów tego typu w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Szwajcarii, Austrii, Francji, Belgii, Luksemburgu i Holandii.

W przeciwieństwie do samochodów elektrycznych, pojazdy zasilane ogniwami wodorowymi mogą przejechać nawet do 700 km bez tankowania i mogą zostać zatankowane w ciągu zaledwie kilku minut na standardowej stacji paliw wyposażonej w dystrybutor z wodorem.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020