Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Prezes Taurona: rozmowy z PFR ws. Jaworzna są zaawansowane

Autor: WNP.PL (Rozmawiał: Ireneusz Chojnacki)
Dodano: 16-03-2017 15:53

W istocie poszukujemy partnera finansowego do budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Potwierdzam informacje medialne, że rozmawiamy z Polskim Funduszem Rozwoju o jego udziale w przedmiotowym projekcie. Te rozmowy są zaawansowane - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Tauron Polska Energia informował, że będzie poszukiwał partnera do budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Jak dalece zaawansowane są prace w tej sprawie?

- W istocie poszukujemy partnera finansowego do budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Potwierdzam informacje medialne, że rozmawiamy z Polskim Funduszem Rozwoju o jego o udziale w przedmiotowym projekcie. Te rozmowy są zaawansowane.

Rozmowy dotyczące partnerstwa w projekcie budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III prowadzone są tylko z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR)?

- Polski Fundusz Rozwoju to obecnie nasz główny potencjalny partner.

O jaki udział PFR w projekcie chodzi?

- Rozmawiamy o takim udziale PFR, który pozwoli Tauronowi zachować kontrolę kapitałową nad inwestycją. Natomiast oczywiście ten udział jest też ograniczony po stronie PFR. Niewątpliwie chcielibyśmy jak największego udziału w projekcie naszego partnera, chociaż nieprzekraczającego 49 proc., ale realnie rzecz biorąc zapewne będzie to mniejszy udział niż 49 proc.  

Kiedy spodziewacie się zakończyć rozmowy z PFR?

- Po wynegocjowaniu kluczowych warunków współpracy poinformujemy rynek zgodnie z standardem spółki publicznej.

W grudniu 2016 r. Tauron podjął prace mające na celu wydzielenie z Taurona Wytwarzanie projektu budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III do spółki Nowe Jaworzno Grupa Tauron, w której udziały ma objąć wasz partner. Na jakim etapie jest to przedsięwzięcie?

- Spółka jest w organizacji. W najbliższym czasie planowana jest jej rejestracja w KRS.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020