Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Scania dostarczy autobusy dla Tarnowa za ok. 4,7 mln zł

Autor: PAP
Dodano: 26-04-2017 15:49

Szwedzka Scania dostarczy pięć autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie. Zgodnie z podpisanym w środę kontraktem, pojazdy, za które przewoźnik zapłaci ok. 4,7 mln zł, trafią na tarnowskie ulice mniej więcej za pół roku.

W przetargu ogłoszonym przez MPK ofertę złożyły dwie firmy: MAN i Scania.

"Wybrano ofertę Scanii, najkorzystniejszą i mieszczącą się w budżecie naszej firmy" - poinformował prezes MPK Jerzy Wiatr.

Autobusy Citywide o długości 12 metrów w tarnowskich żółto-niebieskich barwach będą przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażone w głosowe i graficzne systemy wewnętrznej i zewnętrznej informacji pasażerskiej i nowoczesne kasowniki dotykowe. Na ich pokładzie znajdą się też ładowarki USB do zasilania smartfonów.

Według prezesa, nowe pojazdy przyczynią się do poprawy jakości powietrza w mieście; zostały bowiem wyposażone w silniki diesla, spełniające najwyższą normę ekologiczną - EURO 6.

Za pięć pojazdów tarnowski przewoźnik zapłacił z własnych środków około 4,7 mln zł. Autobusy te będą stanowiły wkład własny MPK do projektu dofinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W jego ramach spółka zamierza zakupić łącznie 40 pojazdów.

Według przedstawicieli przewoźnika, wniosek ten jest obecnie w fazie oceny; zakończenie konkursu planowane jest na koniec czerwca 2017.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020