Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

PGG zapewnia: wykonamy założony plan wydobywczy

Autor: wnp.pl (AH)
Dodano: 27-06-2017 16:14

Polska Grupa Górnicza podtrzymuje wcześniejsze deklaracje, że zamierza wykonać założony na ten rok plan wydobywczy w ilości nie mniejszej niż 32 mln ton węgla i tym samym zrealizować wszystkie zawarte kontrakty na dostawę węgla - czytamy w przesłanym do redakcji komunikacie spółki.

Jak poinformowała górnicza firma, w drugim półroczu br., przewidywany jest znaczący wzrost wydobycia związany z planami uruchomienia dodatkowych ścian. Obecnie węgiel wydobywany jest na 39 ścianach, w czwartym kwartale br., Polska Grupa Górnicza będzie dysponować 47 ścianami.

Polska Grupa Górnicza podtrzymuje wcześniejsze deklaracje, że zapewni dostawy węgla dla energetyki zawodowej i nie planuje w tym celu importu węgla z zagranicy. Spółka deklaruje, że zabezpieczenie zapotrzebowania rynku krajowego na węgiel kamienny jest dla niej priorytetem.

W ten sposób PGG odniosła się do informacji, które ukazały się 27 czerwca br., w „Rzeczpospolitej” oraz „Dzienniku Gazecie Prawnej”, na temat możliwości importu węgla z Rosji, wynikającego z deficytu polskiego surowca.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020