Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Skandynawski projekt ATM

Autor: Parkiet
Dodano: 23-08-2007 08:01

ATM, zgodnie z zapowiedziami, sfinalizował umowę zakupu 22-proc. pakietu udziałów w zarejestrowanej w Holandii spółce Linx Telecommunications.

Podmiot świadczy usługi telekomunikacyjne w krajach skandynawskich. Rozwija działalność w Rosji i krajach bałtyckich. Akwizycja kosztowała giełdową spółkę 16,5 mln euro. Pieniądze pochodziły z niedawnej oferty publicznej - czytamy w "Parkiecie".

Powiększenie grupy o Linx nie będzie miało większego wpływu na tegoroczne wyniki ATM. Skandynawski operator planuje mieć w tym roku około 20 mln euro przychodów i zarobić na poziomie EBITDA (wynik operacyjny plus amortyzacja) ok. 2 mln euro. Wynik netto, który w 1/5 będzie konsolidował ATM, ma być w okolicach zera - napisał "Parkiet".

- Plany finansowe Linx na 2007 rok są aktualne i spółka nie będzie mieć kłopotów z ich realizacją - powiedział Tadeusz Czichon, wiceprezes ATM.

Polska firma, jak twierdzi jej przedstawiciel, daleko większe znaczenie przypisuje współpracy operacyjnej z Linx niż efektom konsolidacji wyników tego przedsiębiorstwa. - Mamy już pierwszych wspólnych klientów, dla których świadczymy usługi telekomunikacyjne. Badamy możliwości sprzedaży naszych usług dodanych do klientów Linx - mówił T. Czichon. Przyznał, że w tym roku przychody ze współpracy nie będą duże. Większych wpływów spodziewa się w 2008 roku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020