Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Komisja Europejska publikuje komórkowe eurotaryfy

Autor: The Wall Street Journal Polska
Dodano: 24-08-2007 09:54

Posiadacze telefonów komórkowych mają już pełny dostęp do nowych taryf roamingowych w połączeniach dokonywanych za granicą. Od 23 sierpnia wszystkie eurotaryfy są już dostępne na stronach internetowych Komisji Europejskiej.

W 23 z 27 państw członkowskich UE działa przynajmniej jeden operator, który oferuje niższe taryfy, niż przewiduje unijne rozporządzenie w sprawie roamingu, które weszło w życie 30 czerwca. - poinformował "The Wall Street Journal Polska".

- Wszyscy operatorzy wydają się spełniać wymogi prawne - twierdzi Viviane Reding, unijny komisarz ds. telekomunikacji. Następnym krokiem Komisji ma być sprawdzenie jakości, przejrzystości oraz łatwości obsługi nowych ofert roamingowych.

- Jesienią ocenimy, czy konkurencja na rynku roamingu jest większa i czy konsumenci rzeczywiście korzystają z lepszej oferty - dodaje na łamach "WSJ Polska" Reding.

Wykaz eurotaryf został sporządzony na podstawie kwestionariuszy wysłanych w połowie lipca do 95 operatorów. Według nowych przepisów opłaty za roamingowe nie powinny przekraczać 0,49 euro plus VAT za minutę w przypadku połączeń wykonywanych z zagranicy i 0.24 euro plus VAT w przypadku połączeń odebranych zagranicą - wyjaśnił dziennik.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020