Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Nissan sprzedaje produkcję akumulatorów

Autor:  WNP.PL (PIM)  |  09-08-2017 07:30
Nissan negocjuje sprzedaż swoich zakładów produkujących baterie funduszowi GSR Capital. Nissan oddaje segment, ale pozostanie jego klientem.

Firma poinformowała o rozpoczęciu negocjacji dotyczących sprzedaży spółki Automotive Energy Supply Corporation, a także zakładów produkcji baterii w Smyrnie w USA i Sunderland w Anglii oraz części japońskich ośrodków zajmujących się bateriami w Oppamie, Atsugi i Zamie. Nissan pozbywa się zakładów ze swojego portfolio, ale nadal będzie z nimi współpracował.

Fot. mat. pras.

- AESC pozostanie ważnym partnerem dla Nissana w obliczu silniejszego skupienia się firmy na projektowaniu i produkcji samochodów elektrycznych - powiedział Hiroto Saikawa, prezes i dyrektor zarządzający Nissana.

Sonny Wu, prezes GSR Capital zapowiedział, że firma planuje dalsze inwestycje w badania i rozwój, powiększenie produkcji w USA, Anglii i Japonii, a także uruchomienie nowych zakładów w Chinach i Europie. Zapewnił, że centrala firmy nadal pozostanie w Japonii, a załogi przejmowanych zakładów nie zostaną zmniejszone.

Zanim jednak transakcja zostanie domknięta Nissan musi kupić mniejszościowy pakiet 49 proc. akcji AESC pośrednio i bezpośrednio pozostający w portfelu NEC Corporation. Transakcja powinna być zakończona jeszcze w tym roku. Warunki finansowe porozumienia nie zostały ujawnione.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018