Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Śląski marszałek z uznaniem o decyzji PGG ws. paliw niskiej jakości

Autor:  WNP.PL (PSZ)  |  10-08-2017 15:34
Polska Grupa Górnicza podjęła działania zmierzające do wycofania mułów i flotokoncentratów z oferty skierowanej do sektora komunalno-bytowego. - To dobra wiadomość i sukces nas wszystkich - twierdzi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

- To dobra wiadomość i sukces nas wszystkich, ponieważ zanieczyszczone powietrze nie zna granic i dotyczy każdego bez względu na przekonania czy poglądy. Cieszę się, że decyzje i działania samorządu spotkały się ze zrozumieniem ze strony potentata na rynku paliw jakim jest Polska Grupa Górnicza. Mam nadzieję, że będzie to czytelny sygnał dla innych do zmiany myślenia o wspólnym dobru jakim jest środowisko i czyste powietrze - skomentował decyzję PGG Wojciech Sługa.

Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Polska Grupa Górnicza wyjaśnia w swoim komunikacie, że podjęła tę decyzję „mając świadomość negatywnych konsekwencji użytkowania mułów i flotokoncentratów w nieprzystosowanych do tego celu urządzeniach”.

W lipcu br. marszałek Wojciech Saługa wystosował apel do władz Polskiej Grupy Górniczej oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej o powstrzymanie sprzedaży tych sortymentów na rynek paliw sektora komunalno-bytowego.

Czytaj także: PGG: wycofanie mułów i flotokoncentratów

„Zwracam się z apelem, by dwaj najwięksi producenci paliw stałych w Polsce włączyli się do walki o czyste powietrze i tym samym dali wyraz troski o dobro mieszkańców naszego regionu. Jako na przedsiębiorstwach, które mogą poszczycić się przymiotnikiem państwowe, spoczywa na Państwa firmach dodatkowo odpowiedzialność za mieszkańców naszego kraju. Istnieją bowiem wartości wyższe, takie jak zdrowie i życie obywateli, dla których rachunek zysków i strat nie jest wyłącznym kryterium sukcesu” - przekonywał w piśmie marszałek Saługa.

W swoim komunikacie Polska Grupa Górnicza powołuje się także na „społeczną odpowiedzialnością biznesu”, tłumacząc decyzję o zaprzestaniu sprzedaży paliw niskiej jakości odbiorcom indywidualnym.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018