Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Grupa PSA i BNP Paribas przejmuje usługi finansowe Opla

Autor:  wnp.pl (PIM)  |  11-08-2017 15:34
Komisja Europejska zatwierdziła planowane przejęcie przez Groupe PSA i BNP Paribas spółek zależnych Opel / Vauxhall działających w sferze finansowej.

Ma to związek z przejęciem marek Opel i Vauxhall przez grupę PSA i zintegrowaniem usług finansowych w ramach grupy. Operacja ta wymaga jeszcze zatwierdzenia przez europejskie organy bankowe, których decyzja jest spodziewana w drugiej połowie roku.

Fot. Shutterstock.com

Rémy Bayle, dyrektor generalny Banque PSA Finance stwierdził, że oczekuje zakończenia transakcji dotyczącej spółek finansowych jeszcze w tym roku.

Sprzedaż Grupie PSA firmy Opel Automobile GmbH wraz z jej markami Opel i Vauxhall przez General Motors została sfinalizowana z początkiem sierpnia. W ciągu 100 dni zarząd firmy Opel/Vauxhall ma opracować plan na przyszłość. Ważną rolę będą odgrywały synergie z Grupą PSA synergie w zakupach, produkcji oraz projektach badawczo-rozwojowych. Ich wartość w obecnych realiach jest szacowana na 1,7 miliarda euro. Celem jest wygenerowanie nadwyżki w przepływach pieniężnych w działalności operacyjnej do 2020 roku oraz osiągnięcie marży operacyjnej na poziomie 2 procent do 2020 roku oraz 6 procent do 2026 roku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018