Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Wybrano inżyniera kontraktu na remont i przebudowę mostu na Narwi

Autor: PAP
Dodano: 24-08-2017 13:05

W środę wybrano inżyniera kontraktu na remont i przebudowę mostu w Ostrołęce. Spośród czterech firm ubiegających się o nadzór nad inwestycją wybrano francuską firmę Safege - poinformowały władze miasta.

W środę w Ostrołęce wybrano firmę Safege z Nanterre, która będzie nadzorować remont i przebudowę mostu na rzece Narew - poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wojciech Dorobiński.

O pełnienie funkcji inżyniera kontraktu ubiegały się cztery firmy, trzy polskie i jedna zagraniczna. "Na wybór firmy Safege, oprócz ceny, wpłynęło doświadczenie w nadzorze inwestorskim podobnych inwestycji drogowych i mostowych"- powiedział rzecznik.

Wartość kontraktu opiewa na ponad 640 tys. złotych.

Do miasta jednocześnie wpłynęły trzy oferty na "Rozbudowę istniejącej przeprawy mostowej na rzece Narew w ciągu drogi krajowej nr 61". O budowę inwestycji starają się STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY sp. z o.o., BUDOWNICTWO i DOMOST Sp. z o.o. z Małkini Górnej.

Firmy mają teraz czas na uzupełnienie brakującej dokumentacji i "(...) jeśli wszystko pójdzie bez problemów, to w przeciągu 2-3 tygodni zostanie wyłoniony wykonawca"- powiedział Dorobiński.

Miasto Ostrołęka chce przeznaczyć na ten cel ponad 24 mln złotych.

Dotychczasowa przeprawa przez stary most dla transportu ciężkiego była niemożliwa z powodu złego stanu technicznego. Przeprawa tranzytowa dla ostrołęckich firm i niektórych regionalnych odbywała się drugim, wiszącym mostem, którego możliwości są ograniczone. Pozostały tranzyt musiał korzystać z objazdów.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023