Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Aston Martin planuje zastąpić silniki spalinowe hybrydami do 2025 r.

Autor:  PAP  |  30-08-2017 09:37
Aston Martin planuje zastąpić silniki spalinowe w swoich samochodach napędami hybrydowymi do 2025 r. - powiedział we wtorek prezes firmy Andy Palmer w wywiadzie dla "Financial Times". Jednocześnie, Wielka Brytania zakaże obecności silników spalinowych w pojazdach od 2040 r.

Jak powiedział "FT" Palmer, Aston Martin będzie pracował nad własną technologią elektryfikacji napędów samochodów. Napędzany jedynie energią elektryczną model RapidE będzie produkowany od 2019 roku, po tym, jak skala projektu wypuszczenia na rynek elektrycznego samochodu została zmniejszona ze względu na wycofanie się zeń chińskiego partnera Aston Martina, firmy LeEco. Najnowszy model samochodu zaproponowany przez firmę Aston Martin to crossover DBX, który będzie hybrydą gazowo-elektryczną.

Fot. mat. pras. Aston Martin

Według Palmera, którego cytuje brytyjski serwis motoryzacyjny "Autocar", decyzja o wydaniu zakazu dotyczącego obecności na drogach Zjednoczonego Królestwa pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi, została wydana w najgorszym możliwym terminie. Jak mówi CEO Astona Martina, będzie ona miała "dewastujący wpływ" na przemysł paliwowy jak i na wytwórców silników oraz części samochodowych.

Aston Martin nie jest jedyną firmą motoryzacyjną, która planuje wprowadzenie elektryfikacji dla swoich pojazdów. W lipcu bieżącego roku wprowadzenie elektrycznych samochodów zapowiedziało również Volvo, wyznaczając datę pojawienia się pierwszych modeli na rynku konsumenckim na 2019 rok.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018