Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Hybrydowy Ford Transit przyjedzie z Turcji

Autor:  wnp.pl (PIM)  |  04-09-2017 07:03
Ford zainwestuje 52 mln dolarów w modernizację zakładów Otosan. Pozwoli to na zwiększenie produkcji do 330 tys. aut rocznie. Za dwa lata z tej fabryki mają zacząć wyjeżdżać także hybrydowe wersje dostawczych Fordów.

Prace nad powiększeniem mocy produkcyjnych mają trwać do września przyszłego roku i objąć powiększenie ilości robotów przy budowie nadwozia, powiększenie lakierni oraz zwiększenie tempa operacji na taśmie montażowej.

Zakład w Turcji wytwarza modele Transit, Transit Custom i Turneo Custom.
Fot. Ford

Ford deklaruje, że rozbudowa mocy produkcyjnych fabryki o 12 proc. to wynik zwiększonego zapotrzebowania na samochody dostawcze tej marki. Zakład wytwarza modele Transit, Transit Custom i Turneo Custom. Haydar Yenigun. Dyrektor fabryki stwierdził, że inwestycja wzmocnią jej pozycję jako głównego zakładu wytwarzającego dostawcze Fordy dla Europy.

Ford od siódmego miejsca w roku 2012 wspinał się w górę rankingów sprzedaży, by w latach 2015 i 2016 zająć w Europie pierwsze miejsce i udział w rynku na poziomie 13,2 proc. W czasie siedmiu miesięcy tego roku zwiększył sprzedaż o 9 proc. i osiągnął 13,3, proc. udziału w europejskim rynku.

Ford wcześniej ogłosił, że w końcu tego roku rozpocznie się produkcja nowego Transita Custom, który trafi na rynek już w 2018 roku, a w roku 2019 zacznie być oferowany także jako Plug-in Hybrid (PHEV). Roczny test aut z takim napędem ruszy w końcu tego roku. W ręce klientów oddanych zostanie 20 takich aut.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018