Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Jakość powietrza w Dąbrowie Górniczej sprawdzisz w telefonie

Autor:  wnp.pl (D.C.).  |  11-09-2017 08:37
Ikony obrazujące jakoś powietrza w różnych częściach miasta, pomiary aktualizowane co godzinę oraz wyniki pomiarów z ostatnich 24 godzin to najnowsze elementy systemu badania jakości powietrza w Dąbrowie Górniczej, do którego już teraz każdy może mieć dostęp online.

- Do tej pory wyniki badań publikowaliśmy co miesiąc na stronie internetowej miasta oraz profilu oficjalnym na Facebooku. Teraz aktualne wyniki każdy może sprawdzić samemu w swoim telefonie lub komputerze - mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Jakość powietrza w Dąbrowie Górniczej można na bieżąco kontrolować on line
Fot. mat pras.

Podkreśla, że jest to spełnienie obietnicy złożonej w styczniu tego roku, kiedy uruchamiany był miejski system badania jakości powietrza.

Poza nowymi możliwościami pozwalającymi na bieżąco monitorować jakość powietrza, dostępne są również dotychczasowe funkcjonalności systemu, czyli podsumowanie stężeń dobowych, tygodniowych, miesięcznych lub we wskazanym przez nas okresie.

- Wystarczy wybrać punkt, który nas interesuje i od razu pojawią się aktualne wyniki pomiarów. Jeśli będziemy chcieli poznać więcej szczegółów musimy nacisnąć przycisk „więcej”, który przeniesie nas do bardziej rozbudowanego modułu. Korzystając z tej opcji w telefonie znajdziemy tam dobowe zestawienie wyników i zalecenia dotyczące aktywności na zewnątrz budynków. Z kolei na komputerze do dyspozycji będziemy mieć narzędzie, które da nam niemal pełną dowolność generowania danych, które nas interesują - dodaje Damian Rutkowski.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018