Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

PIMOT i Tankuj24 razem dla dobra kierowców

Autor:  wnp.pl (PA)  |  12-09-2017 09:23
Rusza wspólna akcja Przemysłowego Instytutu Motoryzacji i aplikacji mobilnej Tankuj24, w ramach której sprawdzana będzie jakość paliw na stacjach w Polsce.

Ocenie podlegać będą stacje współpracujące z aplikacją Tankuj24. Pobieranie próbek na stacjach będzie się odbywało przy pomocy pojazdu badawczego przystosowanego do badań terenowych.

PIMOT zbada jakość paliw na stacjach współpracujących z Tankuj24

Aplikacja Tankuj24 uruchomiona została przez firmę Unimot w połowie maja tego roku, początkowo na nieco ponad 40 stacjach. Jest to rozwiązanie, które z jednej strony ma zapewnić konsumentom możliwość tańszego zakupu paliwa (z rabatem od kilku do kilkunastu groszy na litrze w porównaniu do ceny widniejącej na pylonie), a z drugiej strony właścicielom stacji ma gwarantować nowych klientów, którzy nie tylko zwiększają wolumen sprzedawanego paliwa, ale także produktów i usług pozapaliwowych oferowanych na stacji.

Po trzech miesiącach od wprowadzenia aplikacji na rynek Tankuj24 zrzeszała 85 stacji w całym kraju, z czego ponad jedną trzecią stanowiły stacje sieciowe, w tym z logo największych koncernów krajowych i zagranicznych.

Wśród stacji udostępniających usługę 30 stanowiły placówki należące do niezależnych sieci, takich jak Arge, Avia, Huzar i Moya, natomiast 15 działało pod szyldem dużych koncernów: BP, Lotos, Circle K oraz Shell.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018