Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

W Rzeszowie pracownicy PGE Obrót testują samochody elektryczne

Autor:  PAP/rs  |  12-09-2017 12:53
Pracownicy przez tydzień będą korzystać z trzech elektrycznych samochodów. Akcja jest częścią projektu Grupy PGE popularyzującego samochody elektryczne w ruchu miejskim.

  • Dotychczas PGE Nowa Energia podpisała listy intencyjne w ramach projektu "e-Mobility" z władzami samorządowymi kilku miast, w tym Rzeszowa.
  • Najbardziej zaawansowaną fazę projekt osiągnął w Łodzi, gdzie PGE uruchomi 6 szybkich stacji ładowania oraz zaoferuje usługę instalacji i zarządzania wolnymi stacjami ładowania dla klientów flotowych.
  • Grupa nie wyklucza również utworzenia w przyszłości publicznego systemu car-sharingu i bike-sharingu wykorzystującego samochody i rowery zasilane energią elektryczną.

Fot. Shutterstock.com

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski, pracownicy będą korzystać z samochodów, wykonując swoje służbowe zadania na terenie Rzeszowa i najbliższej okolicy.

- Testy tego typu pojazdów są częścią projektu "e-Mobility" realizowanego przez spółkę PGE Nowa Energia. Jego celem jest popularyzacja samochodów elektrycznych w ruchu miejskim - dodał Majewski.

Dotychczas PGE Nowa Energia podpisała listy intencyjne w ramach tego projektu z władzami samorządowymi kilku miast, w tym Rzeszowa. Spółka wspólnie z samorządami chce rozwijać infrastrukturę ładowania oraz tworzyć system zachęcający podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych.

Najbardziej zaawansowaną fazę projekt osiągnął w Łodzi, gdzie PGE uruchomi 6 szybkich stacji ładowania oraz zaoferuje usługę instalacji i zarządzania wolnymi stacjami ładowania dla klientów flotowych.

W ramach tego projektu Grupa nie wyklucza również utworzenia w przyszłości publicznego systemu car-sharingu i bike-sharingu wykorzystującego samochody i rowery zasilane energią elektryczną.

Spółka PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE - największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Centrala spółki mieści się w Rzeszowie, a oddziały w Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Lublinie, Skarżysku-Kamiennej i Zamościu. Obsługuje 5 mln klientów. W spółce pracuje ok. 1400 osób.

- Dzięki rozwojowi elektromobilności uda nam się zmniejszyć uzależnienie od importu paliw i ograniczenie emisji zanieczyszczeń z transportu. Dzięki temu wykreowany zostanie również dodatkowy popyt na energię elektryczną - mówił niedawno Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Zobacz: Tchórzewski: elektromobilność to przyszłość energetyki XXI wieku

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018