Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Goodyear będzie drukował opony. Słono sobie za nie policzy

Autor:  wnp.pl (PIM)  |  13-09-2017 15:57
W zdigitalizowanym zakładzie Goodyeara w Luksemburgu 70 pracowników będzie wytwarzać pół miliona opon rocznie. Będą to opony premium sprzedawane w niewielkich ilościach, ale z wysoką marżą.

Fabryka o nazwie Mercury ma być nowoczesnym zakładem złożonym z wysoce zautomatyzowanych, połączonych stanowisk roboczych, wykorzystujących m.in. druk 3D do małoseryjnej produkcji „na życzenie” opon segmentu premium na rynek wymiany lub pierwszy montaż. Koncern zapowiada, że zakład ten będzie uzupełnieniem sieci fabryk produkujących masowo popularne opony.

Fot. Materiały prasowe


Zobacz 1112 największych firm przemysłowych w Polsce (jedyny taki raport w polskim internecie)

 
Technologia, która ma być zastosowana w tej fabryce, została opracowana i przetestowana w ciągu ostatnich pięciu lat w centrach innowacji i rozwoju firmy. W jej budowę w pobliżu centrum badawczego i toru testowego  Goodyeara w Luksemburgu koncern chce zainwestować 77 mln dolarów. Otwarcie zakładu jest planowane na rok 2019.

– Mercury odpowiada na rosnącą złożoność przemysłu oponiarskiego w czasie, gdy rośnie ilość modeli  i wersji samochodów. Daje to nam możliwość zwiększenia szybkości i elastyczności w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na niewielkie ilości opon Goodyear o wysokiej marży i dostarczania ich klientom na żądanie szybciej niż kiedykolwiek – powiedział Richard J. Kramer, prezes Goodyear podczas uroczystego wbicia pierwszej łopaty na placu budowy w Luksemburgu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018