Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Gigantyczna inwestycja przy Stadionie Energa odmieni Gdańsk

Autor:  wnp.pl / PAP  |  13-09-2017 21:39
Na terenie przy Stadionie Energa Gdańsk mają powstać: oceanarium, jaskinie 5D+, egzotyczna laguna, hotel i galeria medyczna. Inwestycja „Nautilus Gdańsk” ma się rozpocząć w III kw. 2018 roku.

  • Jeszcze w tym roku powinna zawiązać się spółka celowa, odpowiedzialna za realizację inwestycji pod nazwą "Nautilus Gdańsk".
  • Pierwsze prace budowlane powinny rozpocząć się w III kwartale 2018 roku. 

Fot. PFI Future/pfi-future.eu

Koncepcja przedstawiona przez inwestora, fundusz PFI Future z Wrocławia, została wybrana w konkursie na zagospodarowania terenu o powierzchni ok. 4,66 ha w pobliżu Stadionu Energa Gdańsk. Był to jeden z dwóch złożonych projektów.

Fundusz zapewnia, że "Nautilus Gdańsk" to "największa atrakcja turystyczna polskiego wybrzeża". Wielofunkcyjny kompleks rekreacyjno-rozrywkowy ma być finansowany i realizowany przez PFI FUTURE S.A. na podstawie uzyskanej licencji.

Fundusz poinformował, że w "Wielofunkcyjnym Obiekcie Spędzania Czasu Wolnego" znajdą się m.in.: oceanarium "z niezwykłym światem fauny i flory", jaskinie 5D i egzotyczna laguna, która ma pozwolić na "słoneczną kąpiel przez 365 dni w roku, niezależnie od zewnętrznych warunków atmosferycznych".

Ponadto inwestor zapowiada też budowę pasażu handlowego i gastronomicznego, hotelu oraz galerii medycznej, w której "funkcjonować będą wyselekcjonowane praktyki medyczne". Chodzi np. o "chirurgię jednego dnia" i inne zabiegi niewymagające hospitalizacji. Zakłada się, że budowa kompleksu może potrwać 2-3 lata. Do użytku mógłby zostać oddany ok. 2022 roku. Niewykluczone, że umowa z inwestorem będzie podpisana do końca roku.

Wrocławska firma ma na swoim koncie już inne, spektakularne inwestycje, jak Afrykarium-Oceanarium we Wrocławiu czy Narodowe Forum Muzyki.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018