Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Juncker: UE potrzebuje walki ze zmianami klimatu i dekarbonizacji

Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela)  |  13-09-2017 21:50
Ci, którzy spodziewali się zmiany polityki energetyczno-klimatycznej przez UE powinni zmienić oczekiwania. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w przemówieniu wygłoszonym w Parlamencie Europejskim powiedział, że UE powinna być światowym liderem w walce ze zmianami klimatu a jednym z celów stojących przed przemysłem jest dekarbonizacja.

- Prezentowana dzisiaj nowa strategia dotycząca polityki przemysłowej pomoże naszemu przemysłowi utrzymać lub wysunąć się na czołową pozycję, jeśli chodzi o innowacyjność, cyfryzację i dekarbonizację - mówił Jean-Claude Juncker 13 września br. w programowym przemówieniu wygłoszonym w Parlamencie Europejskim.

UE powinna być światowym liderem w walce ze zmianami klimatu

Juncker zapewniał, że jest dumny z unijnego przemysłu motoryzacyjnego.

- Jestem jednak zaszokowany, kiedy konsumenci są świadomie i rozmyślnie wprowadzani w błąd. Apeluję do producentów samochodów o przejrzystość i naprawienie błędów - mówił Jean-Claude Juncker.

Nie pozostawił złudzeń co do tego, jak UE powinna zachowywać się w walce ze zmianami klimatu.

- W sytuacji, gdy w Stanach Zjednoczonych poziom ambicji spadł, Europa dopilnuje, abyśmy przywrócili wielkość naszej planecie. To wspólne dziedzictwo całej ludzkości - zapowiadał Juncker.

Ważna jest także deklaracja, że potrzebny jest europejski minister gospodarki i finansów.

- Potrzebujemy europejskiego ministra, który promuje i wspiera reformy strukturalne w państwach członkowskich. Nie potrzebujemy równoległych struktur. Parlamentem strefy euro jest Parlament Europejski - przekonywał Jean-Claude Juncker.

Co roku we wrześniu przewodniczący Komisji Europejskiej wygłasza przed Parlamentem Europejskim orędzie o stanie Unii, w którym podsumowuje osiągnięcia minionego roku i przedstawia priorytety na nadchodzący rok. Przewodniczący wyjaśnia również, w jaki sposób Komisja Europejska planuje zająć się najważniejszymi wyzwaniami, jakie ma przed sobą Unia Europejska.
Czytaj także: UE nie dopuści "ryzykownych inwestorów" do strategicznych sektorów gospodarki

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018