Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Polski startup zgarnął 100 tys. dol. dofinansowania z USA

Autor:  wnp.pl/PAP  |  13-09-2017 21:47
Polska firma technologiczna Billon, odpowiedzialna za system natychmiastowych płatności wykorzystujący technologię rozproszonego rejestru, otrzyma 100 tys. dol. z amerykańskiego funduszu dla startupów Fintech 71. Środki będą przeznaczone na rozwój rozwiązań w USA.

  • Polska firma chce pokazać się w USA.
  • Billon jest jedyną polską firmą, która zakwalifikowała się do programu.
  • Wcześniej startup uzyskał również 2 mln euro w ramach programu KE Horyzont 2020.

Fot. Shutterstock

Oprócz dofinansowania nagrodą dla startupu jest udział w nadzorowanym przez Accenture programie akceleracyjnym, w ramach którego przedstawiciele Billona spędzą 10 tygodni w Columbus w stanie Ohio, gdzie będą pracować z mentorami z firm Visa, Mastercard, Prudential i Santander.

W USA Billon spotka się również z ponad 20 amerykańskimi funduszami inwestycyjnymi oraz firmami FMCG i ubezpieczeniowymi zainteresowanymi wdrożeniem rozwiązań startupu.

- Stany Zjednoczone to rynek, na którym wciąż dominują płatności gotówką i czekami. Jedziemy do USA, żeby przedstawić bankom technologię pozwalającą na podjęcie skutecznej walki o płatności cyfrowe. Rozwiązania Billon sprawiają, że cyfrowe transakcje stają się opłacalne nawet dla najmniejszych kwot. Fintech 71 to idealny partner do zwiększenia widoczności naszych rozwiązań w USA - podał w komunikacie prasowym David Putts, dyrektor zarządzający rozwojem międzynarodowym Billona.

Sprawdzona technologia


Jesienią na polskim rynku ma ruszyć platforma e-commerce korzystająca z technologii Billon do obsługi sklepów internetowych i przesyłania indywidualnych dotacji przeznaczonych dla streamerów, blogerów i fundacji. Do korzystania z platformy nie będzie potrzebne konto bankowe ani karta płatnicza. Z tej samej technologii korzysta już Philip Morris International, wypłacający za jej pomocą nagrody motywacyjne.

- Przewagą naszych rozwiązań jest szybkość ich wdrożenia. Banki, firmy czy sklepy internetowe mogą zacząć używać technologii Billon do przesyłania wypłat i płatności online w ciągu zaledwie kilku dni. Liczę, że w USA, podobnie jak w Polsce i Wielkiej Brytanii, Billon zintegruje się z bankomatami i punktami stacjonarnymi, dzięki czemu wszędzie będzie można wygodnie wpłacić i wypłacić pieniądze - powiedział Andrzej Horoszczak, założyciel i prezes Billon.

Billon z biurami w Warszawie i Londynie to firma technologiczna odpowiedzialna za system natychmiastowych płatności oparty na zaawansowanej kryptografii oraz technologii rozproszonego rejestru (DLT). Firma zastrzega, że ma licencję FCA na wydawanie pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii, a jej rozwiązanie obsługuje waluty narodowe i jest zgodne z regulacjami finansowymi.

Fintech 71 tworzony przez firmy z Ohio w USA to akcelerator non profit dla startupów rozwijających usługi finansowe realizowane za pośrednictwem internetu. Celem akceleratora jest rozwój przedsiębiorczości i promowanie Ohio wśród firm fintechowych oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w firmach z sektora usług finansowych i tych z list Fortune 500 i Fortune 1000.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018