Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Mitsubishi wznawia w Rosji produkcję Pajero Sport

Autor: PAP/rs
Dodano: 19-09-2017 14:38

Firma Mitsubishi poinformowała we wtorek, że po dwóch latach przerwy wznowi w Rosji w listopadzie produkcję samochodów Pajero Sport. Japońska marka chce rocznie wypuszczać z taśmy produkcyjnej zakładów w Kałudze 7 tys. egzemplarzy tego pojazdu.


Fabryka znajduje się ok. 180 km na południowy zachód od Moskwy. Obecnie produkowany jest tam model Outlander. Mitsubishi podkreśla, że aby spełnić założenia produkcyjne zatrudni dodatkowych 440 pracowników.

Firma wstrzymała produkcję Pajero w Rosji w 2015 roku w związku z kryzysem gospodarczym kraju spowodowanym m.in. spadającymi cenami ropy naftowej i gazu ziemnego oraz słabnącym rublem.

- Decyzja pokazuje, że jesteśmy pewni co do poprawiającej się sytuacji na rosyjskim rynku motoryzacyjnym - podkreśla Mitsubishi w komunikacie.

Fabryka w Kałudze rozpoczęła działalność w 2009 roku.

Za 6 lat dwie trzecie samochodów aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi ma być oparte o wspólne platformy, a trzy czwarte sprzedanych aut wykorzystywać wspólne silniki. Synergie mają być dwukrotnie wyższe niż obecnie i sięgać 10 mld euro rocznie. Zobacz: Współpraca Renault, Nissana i Mitsubishi da 10 mld euro oszczędności rocznie

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021